Kemik İnşaat San.Tic. Ltd.Şti.  Kemik Mühendislik adıyla 1983 yılında kurulmuştur.Kuruluşun ilk yıllarında Harita Kadastro mühendislik Hizmetleri yapan firma 1995 yılına kadar hali hazır harita, imar uygulama,parselasyon ve imar planı yapı işleri ile faaliyetini sürdürmüştür. 1986 yılında Burhan KEMİK ile birlikte Kemik İnşaat temeli atılmış ve firma ismi Kemik İnşaat olmuştur. 1986 yılında Gölbucağı Kemik Sitesi ile başlayan inşaatlar zincirine bu güne kadar yeni halkalar ilave olmuştur.    
 
Hali hazır Harita,İmar planı,Kadastral Mühendislik hizmetlerini  yıllardır sürdüren firma 1997 -2006 yılları arasında Ege Kemik Ağaç San.Tic. Ltd.Şti. unvanıyla orman ürünleri (parke,kereste,lambri,döşeme,palet) üretimini devam ettirmiştir.Ürettiği ürünlerde de kaliteyi ön planda tutan düşünce ile TSE ve TS EN ISO 9001:2000 Kalite belgeli üretim yapmanın kıvancını yaşamıştır.
 
Konut alanında sayısız projelere imza atmanın haklı gururunu yaşamaktayız.Disiplinli,güvenli,kaliteli ve satış sonrası hizmet anlayışıyla kurumsal kimliğe bürünerek zirvede kalmanın zorluğu ve bilinci altında  hizmetlerine devam etmektedir.
 
Bartın Karakaş Caddesinde Merkez ofisi olan şirketin çeşitli yerlerde şantiyesi bulunmaktadır.Halen Bartın da site inşaatları ve inkum yazlık beldesinde yazlık konut inşaatlarına devam etmektedir.2006 Nisan ayında TS EN ISO 9001:2000 Kalite belgesini almaya hak kazanmıştır.    

Tamamlanan projelerdeki resimler, harita bilgisi ve detaylar değişiklik gösterebilir. Tümünde 2015 yılından sonra tamamlanan projelerin teknik detayları paylaşılmıştır.